Your Company Logo Here

mobil (+420) 777 009 677
e-mail: david.spevak@centrum.cz

O nás

Kdyby víno umělo mluvit, jistě by utrousilo: "Jsem nespokojené samo se sebou." To znamená, že víno je jako pěkná žena, avšak nevkusně se obléká a neumí se chovat. Jinak řečeno: není moderní, lpí na tradici a málo sleduje trendy ve vinařství vyspělého světa.

Rodinné vinařství vycházející z dlouholeté vinařské tradice se do stávající podoby rozvinulo po revoluci. Výraznému růstu a zdokonalení předcházela postupná výsadba nových moderních vinic situovaných do vynikajících poloh mikroregionu v okolí města Dubňany (netvoří homogenní plochu, ale jsou rozesety v pěti různých vinařských obcích. Důvodem byla touha po těch nejlepších polohách, jejichž optimální podmínky jsou předpokladem vzniku skvělých vín.

Rodinné vinice starší 15 let jsou osázeny klasickými odrůdami, zatímco v nových vinicích jsou pěstovány nové anebo již téměř zaniklé odrůdy révy vinné, aby se co nejlépe využil terroir dané polohy.

Agrotechniku a celoroční ošetřování vinic podřizujeme tomu, abychom docílili vysoké kvality hroznů jako základního předpokladu výroby kvalitních vín. Tyto hrozny však vyrobíme cestou přátelskou vůči životnímu prostředí s důrazem na minimalizaci až vyloučení použití syntetických hnojiv a pesticidů, tj. respektování viniční biocenózy a maximálního využití biologické ochrany. Docílená přirozená rovnováha se pak promítá spolu s kvalitní enologií vína ve zdravém a čistém finálním produktu. Pečlivá kontrola všech vstupů do výroby, náročný výrobní proces s akcentem na přírodní charakteristiku finálního vína v kombinaci s řízenou fermentací zajišťuje svěží reduktivní vína s příjemným odrůdově charakteristickým ovocným buketem.

Naše vína jsou symbiózou půdy, klimatu a člověka.

 

Degustacni mistnost